Žemėlapis
Trinapolio 9c
LT 08337 Vilnius
Tel. 8 5 205 2665
Mob. +370 640 12400
El. paštas: info@primadent.lt
Estetinis plombavimas
Estetinio plombavimo metu galima patobulinti dantų formą, spalvą, pakoreguoti sąkandį bei sumažinti tarpus tarp dantų. Jis atliekamas ne dėl sveikatos, o dėl grožio ir pradedamas tik po išsamios paciento apžiūros. Dažniausiai dantis yra plombuojamas trimis - keturiais sluoksniais vienas ant kito, kol sukuriama norima danties forma ir spalva. Visa procedūra gali užtrūkti ilgai, kadangi siekiama ne tik patrauklios šypsenos, bet ir to, kad dantys išliktų funkcionalūs.
Skaityti daugiau...
 
Dantų jautrumo gydymas
Pasak pasaulinės sveikatos organizacijos, net 92 proc. žmonių kenčia dėl dantų jautrumo. Jis gali atsirasti dėl netaisyklingo dantų valymo, per kieto dantų šepetėlio, nusidėvėjusio emalio, apnuogintų dantų kaklelių, ar sergant įvairiomis virškinamojo trakto ligomis. Be to, dantys gali tapti jautrūs rūgščiam ar saldžiam maistui. Dėl to atsirandantis dantų skausmas dažniausiai yra staigus ir trumpalaikis. Tačiau ar tai tikrai tik danties jautrumas, ar galbūt dantų liga, gali atsakyti tik gydytojas odontologas.
Skaityti daugiau...
 
Helio plomba
Mūsų klinikoje dažniausiai yra naudojamos helio plombos, tinkančios ir estetiniam plombavimui. Jos yra tvirtos, lengvai modeliuojamos, turinčios daugybę atspalvių parinkimo ir derinimo galimybių. Pavyzdžiui, prie kramtomojo krašto galima naudoti vieno atspalvio medžiagas, o prie danties kaklelio - kito, galima plombavimo medžiaga dengti visą danties paviršių arba specialiu emalio pakaitalu galima padengti tik plombą. Šitaip mūsų pacientų šypsenos išlieka ypač estetiškomis ir natūraliomis.
 
Silantai
Silantai - tai krūminius dantis nuo ėduonies saugančios medžiagos, neleidžiančios bakterijoms ir angliavandeniams patekti į dantų vageles ir įdubas. Švedijos mokslininkai įrodė, kad, padengus dantis silantais, apie 80-90 proc. vaikų net aštuonerius metus išlaiko dantis sveikus, be ėduonies. Be to, dengimo silantais procedūra yra daug paprastesnė ir pigesnė nei dantų plombavimas.
 
Dantų apnašos
Dantų apnašos yra ant dantų paviršiaus susidarantis seilių, užsilikusių maisto medžiagų ir mikroorganizmų sluoksnis. Jos būna priaugusios prie dantų paviršiaus, todėl jas galima atskirti tik mechaniniu būdu – namuose įprastu dantų šepetėliu ir dantų pasta, arba profesionaliai, odontologijos kabinete. Dantų apnašos ardo dantų emalį ir gali pažeisti periodonto audinius. Šių procesų pasekmė – dantenų uždegimas (gingivitas), kuris ilgainiui sukelia dantų paslankumą (periodontitą).
 
Dantų akmenys
Dantų akmenys – tai kalkinės dantų apnašos, atsirandančios dėl neteisingo arba nereguliaraus dantų valymo, vienpusio kramtymo, įpratimo valgyti tik minkštą maistą, gruoblėto dantų paviršiaus ar druskų apykaitos sutrikimo. Dažniausiai akmenys atsiranda tarp dantenų kraštelio ir danties paviršiaus bei tose vietose, kurios sunkiai prieinamos dantų šepetukams. Jie visada yra aplipę apnašomis ir juose esantys mikroorganizmai ilgainiui sukelia dantenų uždegimą (gingivitą), lydymą dantenų kraujavimo vos prilietus ir nemalonaus burnos kvapo. Po truputį dantų akmenys gali sukelti dantų atraminio aparato audinių mirimą: žandikaulio kaulas pradeda nykti, dantys tampa paslankūs, formuojasi periodontitas. Jo gydymas yra sudėtingas ir brangus.
 
Gingvitas
Gingivitas - (lot. gingiva - dantenos), dantenų uždegimas. Sukelia bakterijos arba virusai dėl dantų apnašų, blogai įdėtos plombos arba protezų, dantų padėties ir sankandos anomalijos. Gingivitas taip pat gali prasidėti stokojant vitaminų, apsinuodijus sunkiaisiais metalais, sergant virškinamojo trakto, kvėpavimo organų, kraujo, infekcinėmis ligomis, sutrikus belatakių liaukų veiklai. Gingivitas gali būti ir vienas stomatito simptomų.
Skaityti daugiau...
 
Dantų ėduonis

Dantų ėduonis arba dantų kariesas (lot. caries dentium) – danties emalio ir dentino nekrozė.
Pirminėje stadijoje ėduonį galima pastebėti pagal balzganą dėmelę emalio paviršiuje ar jo duobutėse. Po to dėmelės paviršiuje susidaro ertmė, kuri lėtai, o kartais gana greitai didėja ir pasiekia danties pulpą. Atsiranda dėl mikroelementų (pvz., fluoro), vitaminų stokos maiste, angliavandenių pertekliaus maiste, o taip pat dėl kramtymo funkcijos sumažėjmo vartojant daugiau susmulkintą maistą. Sumažėjus danties emalio atsparumui, susidaro sąlygos burnoj esančių bakterijų bei virusų fermentams lengvai tirpdinti emalį.

Skaityti daugiau...